תפילה בקבר רבי מאיר בעל הנס

Hachzaka
מיליוני יהודים בישראל, שכבר ביקרו בקברי צדיקים בחייהם, יכולים להעיד אולי יותר מכל על כוחה של תפילה בקברים אלה בהם שוררת רוח הקודש כדרך קבע. קדושת הקברים נובעת כמובן מקדושתו של הצדיק הקבור במקום ומרוח הקודש השורה בו, אבל היא נובעת גם מהקדושה הרבה שמייחסים למקום המבקרים בו ובסך הכל נסגר פה מעגל שלם של קדושה שכל מי שחש אותה שורה סביבה, יכול להרים תפילה עם כוונה מלאה, שקשה מאוד לחשוב עליה בסיטואציה יומיומית של בית כנסת למשל.

שתפו את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מתי נכון לערוך תפילה בקבר רבי מאיר בעל הנס?

ובכן, התשובה היא בכל עת. קבר רבי מאיר בעל הנס עמוס במבקרים ומתפללים מדי יום ביומו לאורך כל ימות השנה. רבים מכירים את הקבר דרך דיווחי החדשות במועדים מיוחדים כמו ל"ג בעומר, אבל בפועל מדובר באחד מהאתרים המתוירים ביותר בישראל. תפילה בקבר רבי מאיר בעל הנס יכולה להתבצע עם כוונה מאוד ספציפית סביב נושאים כמו זיווג, הריון ולידה, בריאות ורפואה, אהבה, פרנסה, שלום בית, הגנה מפני סכנה וכדומה. אבל תפילה כזאת יכולה להיות גם תפילה של יום יום, תפילה של הדלקת נרות בערב שבת, תפילה יומית עם מניין מלא או תפילה לכל מטרה למען המתפלל, בני משפחתו או עם ישראל כולו.

למה נועד מתן צדקה בזמן התפילה במקום?

רבים מהאנשים המגיעים לצורך עריכת תפילה בקבר רבי מאיר בעל הנס, עושים זאת גם בליווי מתן צדקה. צדקה זו מיועדת לקידום פעילות לימוד התורה הענפה שצמחה כולה סביב זכרונו של רבי מאיר, ובכלל זה בתי מדרש, כוללים וישיבת אור תורה. מוסדות אלה פועלים בדוחק תמידי וכל תרומה וצדקה הניתנות להם, בין היתר במסגרת תפילה בקבר רבי מאיר בעל הנס, מעלה ומרוממת את היקף פעילותם ואת דבר התורה בישראל.

האם ישנם נוסחים שונים של תפילה?

התשובה היא בהחלט כן ואת כל הנוסחים תוכלו לקבל בחינם במקום עצמו או להוריד מאתר האינטרנט של המקום. כאמור תפילה בקבר רבי מאיר בעל הנס יכולה להיערך סביב שורה ארוכה של נושאים ותחומי חיים ולכל מטרה נהוג להתאים את התפילה שלה. תוכלו לערוך תפילה יומית במקום, תפילה אישית ולבסוף גם תפילה על פי הנוסח הקבוע למטרה שלשמה הגעתם למקום. בחיבור עם קדושתו של רבי מאיר, כל דרך להעלות את תפילתכם השמימה היא דרך טובה ונכונה.

תפילה בקבר רבי מאיר בעל הנס

קראו עוד -

Hachzaka

ישיבת רבי מאיר בעל הנס

החיפוש אחר ישיבה טובה שבאמת תגדיל ותפתח את הלב ואת הראש הוא חיפוש אינסופי ומורכב. כל מי שחי ונושם את התחום הזה יודע שלבחור את הישיבה הנכונה, עבורו ועבור ילדיו, זה לא דבר פשוט. לכן, אם גם אתם נמצאים היום בנקודה הזאת, הגיע הזמן שתכירו את ישיבת רבי מאיר בעל הנס. המוסדות של הישיבה שוכנים, כפי שאתם בוודאי יודעים, על קברו של התנא רבי במאיר בעל הנס בעיר טבריה והם אלה שאחראים בפועל על החזקת קדושת הקבר. הישיבה שייכת למוסדות "אור תורה" והיא נוסדה על ידי רבי משה קלירס למען מטרה אחת נעלה וחשובה: העמדת דורות של לומדי תורה. העמדת עובדי ה' והפצת התורה בדרך הקדושה והנכונה ביותר בעיר הקודש טבריה. מעניין לראות כיצד מאז הקמת הישיבה ועד היום, גדלו בה אלפים רבים של תלמידים מגיל נערות ועד גיל זקנה, כך שאם גם אתם מחפשים את המקום הנכון ללמוד בו להשכיל, אין ספק שאופציה כמו ישיבת רבי מאיר בעל הנס באה בחשבון.

Hachzaka

יום פטירת רבי מאיר בעל הנס

אחד מגדולי התורה שאי אפשר להתעלם מהם, היה כמובן רבי מאיר בעל הנס. חריפותו וחוכמתו היו ידועות למרחקים, ולמעשה, מספרים שאפילו האנשים שהקיפו אותו לא תמיד ירדו לסוף דעתו לגבי כל סוגיה, דבר ועניין. האהבה הגדולה שלו בחיים הייתה כמובן לתורה, אך במקביל, הוא ראה בעשיית מלאכה פעולה שמביאה לברכה מאת הבורא. הוא היה אדם עניו ונעים הליכות, כך שזה לא פלא שכאשר הגיע יום פטירת רבי מאיר בעל הנס, הוחלט כמובן לקבור אותו בצורה מכובדת ביותר. כיום הקבר שלו נמצא, כפי שגילה לנו האר"י הקדוש, נמצא בטבריה, ולאחר שקברו נהרס ברעידת אדמה, הוא כמובן נבנה מחדש. המקום מספק מקור לסגולות ואנשים מכל קצווי הארץ מגיעים להתפלל, לבקש ולהתחנן בפני הבורא באותה נקודה ביותר – הנקודה בה קבור רבי מאיר בעל הנס.