אלהא דרבי מאיר ענני

אם ביקרתם בקברו של רבי מאיר בעל הנס או שיצא לכם לקרוא או לשוחח עם מישהו על רבי מאיר ועל סגולותיו, ייתכן מאוד ששמעתם את המשפט "אלהא דמאיר ענני" ואולי אתם תוהים לעצמכם מה המשמעות של המשפט הזה ומאין הוא מגיע. על פי המסורת בכל עת בה אדם נמצא בצרה, עליו לומר בדיוק את המשפט הזה ולהינצל. הדברים דומים לאדם שנמצא בשעת קושי, מחסור או צרה ופונה לאלוהים שיעזור לו, מבקש רחמים או מבקש הצלה ונס. על פי המסורת שהתפתחה סביב קדושתו ומעמדו של רבי מאיר, את כל זה מרכז המשפט הפשוט "אלהא דמאיר ענני".

שתפו את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

הסיפור שמאחורי האמרה

רבי מאיר בעל הנס היה גדול התנאים בדורו, דור שני בישראל לאחר החורבן והיה נשוי לברוריה. עם הכיבוש הרומי של ישראל, נתפסו בני משפחתה של ברוריה, הוריה הוצאו להורג ואחותה נשלחה על ידי הרומאים לבית המאסר. ברוריה אחותה, דאגה לה מאוד וביקשה מבעלה רבי מאיר שישתדל בהצלתה.

ולסיפור האמרה עצמו

ואכן, ניסה רבי מאיר לשחד את השומר בכניסה לבית המאסר כדי לשחרר את אחות ברוריה מהמקום, אבל השומר טען בפניו שאם יתגלה שחסרה אישה במקום, הוא יוצא להורג. רבי מאיר הציע לו שק של כסף שמחצית ממנו ייקח לעצמו ואת המחצית השנייה יחלק לקציני הצבא הרומי האחרים כדי שלא יענישו אותו. לכששאל אותו השומר מה יעשה כשייגמר הכסף, ענה לו רבי מאיר "אמור אלהא דמאיר ענני ותינצל".

אמונה, קדושה ואמת

כשהטיל השומר ספק בטענתו, הציע לו רבי מאיר לנסות את העניין עם הכלבים שהיו באזור. רבי מאיר ניגש לכלבים והשליך עליהם עפר וכשאלו החלו לרדוף אחריו, צעק רבי מאיר אלהא דמאיר ענני והנה הכלבים נסוגו לאחור. השתכנע השומר בדבריו ושחרר את אחות ברוריה מבית המאסר. זוהי האמרה, זהו הסיפור וזוהי האמת.

אלהא דרבי מאיר ענני

קראו עוד -

רבי מאיר בעל הנס תפילה

כידוע, בטבריה שוכן קברו של התנא רבי מאיר בעל הנס. את המקום המיוחד הזה מחזיקים ומתחזקים המוסדות המאוחדים אור תורה, בהם לומדים ולמדו לאורך השנים תלמידים רבים. הגעה לקבר מהווה תמיכה באותם תלמידים ועבורכם היא הזדמנות לשאת תפילה ולהתחבר לקדושת המקום.

תפילה על קבר רבי מאיר בעל הנס

קברו של רבי מאיר בעל הנס בטבריה, הנו מקום ידוע לעלייה לרגל המונית המלווה בציפייה לברכה וסגולה במקום הקדוש. קברו של הצדיק עמוס בדרך כלל במבקרים ולא רק בל"ג בעומר. רבים מגיעים עם תחנונים אמתיים למזל אם זה נשים עקרות או חסרי זיווג, מייחלים להשיא תפילה ולבקש מבורא עולם כי יחמול עליהם וישנה את גורלם. באווירה הקדושה שבמקום מתחברים אל קדושתו, מקום מלא אווירת קדושה והשראה המחוללת ניסים בנפשות המגיעים למקום, אשר יוצאים ממנו חדורי אמונה ותקווה. זוהי תרופה רוחנית ומזור לטרדות רבים אם זה פרנסה או זוגיות וכל מושא לב של המבקרים בו. באמונתם יחיו ומתוך אמונתם יפנו אל הצדיק הקדוש כדי שימלא חסרונם לחיים טובים.

תפילה על קבר רבי מאיר בעל הנס היא מצווה גדולה