אלהא דרבי מאיר ענני

אם ביקרתם בקברו של רבי מאיר בעל הנס או שיצא לכם לקרוא או לשוחח עם מישהו על רבי מאיר ועל סגולותיו, ייתכן מאוד ששמעתם את המשפט "אלהא דמאיר ענני" ואולי אתם תוהים לעצמכם מה המשמעות של המשפט הזה ומאין הוא מגיע. על פי המסורת בכל עת בה אדם נמצא בצרה, עליו לומר בדיוק את המשפט הזה ולהינצל. הדברים דומים לאדם שנמצא בשעת קושי, מחסור או צרה ופונה לאלוהים שיעזור לו, מבקש רחמים או מבקש הצלה ונס. על פי המסורת שהתפתחה סביב קדושתו ומעמדו של רבי מאיר, את כל זה מרכז המשפט הפשוט "אלהא דמאיר ענני".

שתפו את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

הסיפור שמאחורי האמרה

רבי מאיר בעל הנס היה גדול התנאים בדורו, דור שני בישראל לאחר החורבן והיה נשוי לברוריה. עם הכיבוש הרומי של ישראל, נתפסו בני משפחתה של ברוריה, הוריה הוצאו להורג ואחותה נשלחה על ידי הרומאים לבית המאסר. ברוריה אחותה, דאגה לה מאוד וביקשה מבעלה רבי מאיר שישתדל בהצלתה.

ולסיפור האמרה עצמו

ואכן, ניסה רבי מאיר לשחד את השומר בכניסה לבית המאסר כדי לשחרר את אחות ברוריה מהמקום, אבל השומר טען בפניו שאם יתגלה שחסרה אישה במקום, הוא יוצא להורג. רבי מאיר הציע לו שק של כסף שמחצית ממנו ייקח לעצמו ואת המחצית השנייה יחלק לקציני הצבא הרומי האחרים כדי שלא יענישו אותו. לכששאל אותו השומר מה יעשה כשייגמר הכסף, ענה לו רבי מאיר "אמור אלהא דמאיר ענני ותינצל".

אמונה, קדושה ואמת

כשהטיל השומר ספק בטענתו, הציע לו רבי מאיר לנסות את העניין עם הכלבים שהיו באזור. רבי מאיר ניגש לכלבים והשליך עליהם עפר וכשאלו החלו לרדוף אחריו, צעק רבי מאיר אלהא דמאיר ענני והנה הכלבים נסוגו לאחור. השתכנע השומר בדבריו ושחרר את אחות ברוריה מבית המאסר. זוהי האמרה, זהו הסיפור וזוהי האמת.

אלהא דרבי מאיר ענני

קראו עוד -

רבי מאיר בעל הנס תרומות

קבר רבי מאיר בעל הנס

למה אנשים מגיעים לקברי צדיקים בכדי לבקש על חייהם, על הצלחתם, על בריאותם ועל פרנסתם? אם שאלתם את עצמכם את השאלה הזאת ולא מצאתם תשובה, אין שום דבר שיוכל להסביר לכם את העניין כמו ביקור אחד ויחיד באחד מאותם קברי צדיקים גדולים כמו קבר רבי מאיר בעל הנס הממוקם בסמוך לטבריה מעל חמי טבריה

קבר רבי מאיר בעל הנס טלפון

עלייה לרגל לקברו של רבי מאיר בעל הנס הוא מנהג מקובל, המבוצעת על ידי מיליוני בני אדם בכל שנה, חלקם תיירים מכל רחבי העולם ורובם יהודים מארץ ישראל. עלייה לרגל לקבר נהוגה לאורך כל ימות השנה לצורך תפילה, הדלקת נר, בקשת עזרה בזכותו של רבי מאיר או פשוט לצורך שהייה במקום וספיגת הרוח הקדושה השורה בו. בנוסף לכך, אחת לשנה ביום י"ד באייר, נערכת במקום הילולה גדולה אליה מגיעים מאות אלפי יהודים בו זמנית. אחרי שהבנו את זה, הרי שאם אתם רוצים לבקר את קבר רבי מאיר בעל הנס טלפון הוא כלי שיכול לעזור לכם מאוד.