הדלקת נר לרבי מאיר בעל הנס

הדלקת נר לרבי מאיר בעל הנס
הדלקת נר לרבי מאיר בעל הנס

נוסח התפילה כשמדליקים נר לרבי מאיר בעל הנס

הריני נותן לצדקה לעילוי נשמתו של הצדיק רבי מאיר בעל הנס כדי שהקדוש ברוך הוא בזכות רבי מאיר בעל הנס.

כאן לפרט כל בקשה שרוצים________ 

אלקא דמאיר ענני, אלקא דמאיר ענני, אלקא דמאיר ענני.

אקרא לאלוקים עליון לקל גומר עלי. חנני ה' כי אליך אקרא כל היום. עזרנו אלוקי ישענו על דבר כבוד שמך והצילנו וכפר על חטאתינו למען שמך. עשה למען שמך, עשה למען ימינך, עשה למען תורתך, עשה למען קדושתך. יהיו לרצון אמרי פי והגיון לבי לפניך ה' צורי וגואלי. 

לשם יחוד קודשא בריך הוא ושכינתיה בדחילו ורחימו לייחד שם וכו' בשם כל ישראל. אלקא דמאיר ענני, אלקא דמאיר ענני, אלקא דמאיר ענני.


הריני נותן לצדקה סך____ לשם נשמת אבותינו אבות העולם אברהם יצחק ויעקב, ולשם נשמת התנא רבי מאיר בעל הנס, יהי רצון מלפניך ה' אלוקינו ואלוקי אבותינו כשם ששמעת את תפלתם ועשית עמהם נסים ונפלאות גלויים ונסתרים, וכשם ששמעת את תפלת עבדך מאיר ועשית עמו נסים ונפלאות כן תהא נא שעת רחמים ועת רצון מלפניך לעשות עמדי (פלוני בן פלונית) נסים ונפלאות גלויים ונסתרים, ותשמע תפלת עבדך ביום הזה (כאן יפרט בקשתו המיוחדת) ותתן אותי ואת כל בני ביתי וכל עמך בית ישראל בכל מקום שהם לטובה ולברכה לישועה ולנחמה, לחן ולחסד ולרחמים, ותשלח רפואה שלימה לחולי עמך (ובפרט לחולה __________) ותזמין לנו פרנסתינו מידך המלאה הפתוחה הקדושה והרחבה, ותצילנו מכל צרה וצוקה, ותוציאנו מאפילה לאורה, וימלאו כל משאלות לבנו לטובה, מעתה ועד עולם אמן סלה. 

תהילים לאחר הדלקת הנר

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת: מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה.

ב אֲדֹנָי, שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ, קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל, תַּחֲנוּנָי.

ג אִם עֲוֺנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי, מִי יַעֲמֹד.

ד כִּי-עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן, תִּוָּרֵא.

ה קִוִּיתִי יְהוָה, קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי.

ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר, שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר.

ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל, אֶל-יְהוָה כִּי-עִם-יְהוָה הַחֶסֶד; וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת.

ח וְהוּא, יִפְדֶּה אֶת-יִשְׂרָאֵל מִכֹּל, עֲוֺנֹתָיו.

מתי נכון להדליק את הנר לרבי מאיר בעל הנס?

התשובה היא שאין זמן נכון ואין מקום נכון לזיכרון המת ולזיכרונם של צדיקים. ישנם רבים הנוהגים לפקוד על בסיס קבוע את קברו של רבי מאיר בעל הנס בצדה המערבי של ימת הכנרת באזור שמעל חמי טבריה. בביקור זה נהוג להדליק נר, לשאת תפילה ופשוט לשהות במקום בכדי לספוג מהרוח הקדושה השורה בו.

אך בכדי לבצע הדלקת נר לרבי מאיר בעל הנס אין צורך לעלות בהכרח לקברו ואת המנהג תוכלו לקיים גם בביתכם. תוכלו להדליק לכבודו נר בכל ערב שבת, בימי זכרון ובכל רגע בו תרגישו שזה מה שאתם צריכים או רוצים לעשות.

יש לציין שאנו במוסדות 'אור תורה' שעל ציון התנא רבי מאיר בעל הנס, מקיימים מעת לעת מעמדי תפילה והדלקת נרות לזכות המבקשים והתורמים. כמו כן ניתן בכל עת להירשם כאן להדלקת נר והשליח האישי שלכם בציון ידליק עבורכם בכל עת שתחפצו.

ביום הילולת רבי מאיר בעל הנס, אנו עורכים מעמד תפילה ע"י מקובלים ותלמידי חכמים, במהלכו אנו מזכירים בפרטות כל שם ושם, מדליקים נרות עבור החפצים בכך ומעתירים עבור כל התורמים ליד מציבת שתי האבנים המפורסמת. 

האם ניתן גם להביא תרומה עם הנר?

התשובה היא בהחלט כן והתרומה אכן חשובה להמשך פעילותם של מוסדות רבי מאיר בעל הנס. במסגרת ביקור בקבר רבי מאיר ועריכת הדלקת נר לרבי מאיר בעל הנס תוכלו להשאיר תרומה במקום, וכן תוכלו לתרום דרך אתר האינטרנט של מוסדות רבי מאיר, דרך קופות צדקה ודרך שורה של ערוצים אחרים המאפשרים לכם לסייע בפעילות המוסדות ובקידום הנושא של לימוד התורה בישראל.

 
✔️ 100% צדקה לכבוד הצדיק
✔️ ניתן לתרום במגוון דרכים
✔️ ניתן לתרום מכספי מעשרות

בוודאי! כל אחד יכול ואפילו מומלץ להדליק נר לעילו נשמתו של הצדיק רבי מאיר בעל הנס.

בוודאי גם!

באתר שלנו יש את כל האופציות לעשות זאת.

התשובה היא בהחלט כן, אם כי הדלקת נר לרבי מאיר בעל הנס יכולה להתבצע עם כל נוסח שתבחרו בו בעצמכם. באתר האינטרנט המנוהל על ידי מוסדות רבי מאיר בעל הנס תוכלו למצוא נוסחי תפילה שונים לרפואה, לפרנסה, להצלחה, להריון ולידה, לזיווג ושלום בית, לבטחון, להגנה מסכנה ולשלל מטרות אחרות. בין היתר, כאן תוכלו למצוא נוסחים שונים להדלקת נר כללית או סביב מטרה ספציפית.

 

תפריט נגישות

Call Now Button