הדלקת נר לרבי מאיר בעל הנס

T20A0832
תוכן עניינים
רבי מאיר בעל הנס הוא אחד מהצדיקים הגדולים של העם היהודי, חי בדור שני לאחר החורבן בארץ ישראל והיה גדול התנאים בדורו. ישנם שמעריכים כי מרבית אמרותיו של רבי מאיר היו כה חכמות וכה עמוקות, שמרביתן שולבו בגמרא ובתלמוד. רבי מאיר הוא מזרע נירון הרומאי שהיה מצביא צבאו של קיסר רומי. מסופר על נירון שהגיע לישראל על מנת להחריבה ולאחר שנתקל בילד פעוט שאמר לו כי אלוהים יעניש את מי שיחריב את ישראל, נס נירון מהמקום וחסה בצל כנפי השכינה. מזרעו נולד גם רבי מאיר שהפך עם הימים לאחד מגדולי התנאים של העם היהודי. את זכרונו של רבי מאיר נהוג לקיים באמצעות הדלקת נר לרבי מאיר בעל הנס.

שתפו את הפוסט:

הדלקת נר לרבי מאיר בעל הנס – היכן נכון ומתי נכון להדליק את הנר?

הדליקו נר בהילולת רבי מאיר בעל הנס בציון: https://baalhanes.co.il/hilulla_2023/

התשובה היא שאין זמן נכון ואין מקום נכון לזיכרון המת ולזיכרונם של צדיקים. ישנם רבים הנוהגים לפקוד על בסיס קבוע את קברו של רבי מאיר בעל הנס בצדה המערבי של ימת הכנרת באזור שמעל חמי טבריה. בביקור זה נהוג להדליק נר, לשאת תפילה ופשוט לשהות במקום בכדי לספוג מהרוח הקדושה השורה בו.

אך בכדי לבצע הדלקת נר לרבי מאיר בעל הנס אין צורך לעלות בהכרח לקברו ואת המנהג תוכלו לקיים גם בביתכם. תוכלו להדליק לכבודו נר בכל ערב שבת, בימי זכרון ובכל רגע בו תרגישו שזה מה שאתם צריכים או רוצים לעשות.

יש לציין שאנו במוסדות 'אור תורה' שעל ציון התנא רבי מאיר בעל הנס, מקיימים מעת לעת מעמדי תפילה והדלקת נרות לזכות המבקשים והתורמים. כמו כן ניתן בכל עת להירשם כאן להדלקת נר והשליח האישי שלכם בציון ידליק עבורכם בכל עת שתחפצו.

ביום הילולת רבי מאיר בעל הנס, אנו עורכים מעמד תפילה ע"י מקובלים ותלמידי חכמים, במהלכו אנו מזכירים בפרטות כל שם ושם, מדליקים נרות עבור החפצים בכך ומעתירים עבור כל התורמים ליד מציבת שתי האבנים המפורסמת. ניתן להירשם כאן: https://baalhanes.co.il/HILULLA_2021/

האם ישנו נוסח תפילה לצורך הדלקת הנר?

התשובה היא בהחלט כן, אם כי הדלקת נר לרבי מאיר בעל הנס יכולה להתבצע עם כל נוסח שתבחרו בו בעצמכם. באתר האינטרנט המנוהל על ידי מוסדות רבי מאיר בעל הנס תוכלו למצוא נוסחי תפילה שונים לרפואה, לפרנסה, להצלחה, להריון ולידה, לזיווג ושלום בית, לבטחון, להגנה מסכנה ולשלל מטרות אחרות. בין היתר, כאן תוכלו למצוא נוסחים שונים להדלקת נר כללית או סביב מטרה ספציפית.

 

האם ניתן גם להשיא תרומה?

התשובה היא בהחלט כן והתרומה אכן חשובה להמשך פעילותם של מוסדות רבי מאיר בעל הנס. במסגרת ביקור בקבר רבי מאיר ועריכת הדלקת נר לרבי מאיר בעל הנס תוכלו להשאיר תרומה במקום, וכן תוכלו לתרום דרך אתר האינטרנט של מוסדות רבי מאיר, דרך קופות צדקה ודרך שורה של ערוצים אחרים המאפשרים לכם לסייע בפעילות המוסדות ובקידום הנושא של לימוד התורה בישראל.

לחצו כאן לתרומות

הדלקת נר לרבי מאיר בעל הנס
הדלקת נר לרבי מאיר בעל הנס

צרו עמנו קשר

קראו עוד -

תפריט נגישות

Call Now Button