מערכת אור תורה

מערכת אור תורה

שלושה אחים, שלוש חתונות וחלום אחד

דניאל נכנס הביתה בטריקת דלת. פניהם החתומות של הוריו קבלו אותו בשתיקה שמאחוריה כאב לב עצום. עוד שידוך שכמעט נסגר למזל טוב, וברגע האחרון ירד מהפרק ללא שום סיבה הגיונית.
גם תריסר שנות ‘נסיונו’ בשידוכים אינן מצליחות להקהות את הכאב והאחים שאחריו, הממתינים גם הם שנים לזיווגיהם הראוי משמיים – מעצימים את הכאב שבעתיים.

דניאל עוצם עיניו ומעביר בדמיונו את כל השנים הארוכות עד כה. עשרות שמות, מאות פגישות, אלפי שיחות טלפון, עשרות אלפי דמעות ו – – – אפס חתונות. נראה כאילו שערי שמיים נעולים בפני תפילותיהם.

הבוקר המתוח שבא אחרי הלילה טרוף השינה והדמעות, האיר באור קלוש את חדרו של דניאל. הוא התעורר מעט מאד זמן לאחר שנרדם לקול גרירת כסא חרישית, ומולו יושב אביו, שניכר כי גם עליו עבר לילה לא מאד רגוע…

'דניאל', פנה אליו אבא – 'חלמתי חלום מוזר. אולי זה יישמע לך על גבול המיסטי, כמו שהיה נשמע גם לי. אך מה נפסיד מלנסות?' דניאל הרים גבה בפליאה שהרי הוא מכיר את אביו כאדם שלא נוטה לייחס חשיבות יתר לסגולות ולחלומות, ואביו המשיך: 'בחלומי ראיתי את תמונת קבר רבי מאיר בעל הנס הנראה כשני אבנים גדולות המונחות אחת על השניה ואתה עומד על ידן ומתפלל שתזכה להתחתן. בהמשך החלום ראיתי אותך חתן, מתחת לחופה. קדימה בני, בוא נפנה את היום הזה וניסע להתפלל בקבר התנא האלוקי. אם החלום שווא דיבר – לפחות נזכה בתפילה זכה מלב נשבר על ציונו'.

דניאל, שהתלהבותו של אביו (הריאלי כאמור…) בתחילה הפתיעה אותו, אך בהמשך הדביקה אותו, הצטרף כמובן לאביו לנסיעה לטבריה, לציון התנא, ליד שני האבנים הגדולות בדיוק כפי שנראו בחלום. שניהם שפכו ליבם בתפילה לפני הקב"ה שיושיעם במהרה וישלח לדניאל את זיווגו הראוי לו בקרוב. לאחר מכן, הרימו תרומה להחזקת הציון ומפעלותיו.

מיד לאחר מכן, הוצע לדניאל שידוך מעולה ומשם התגלגלו הדברים במהירות עד לשבירת הצלחת בשעה טובה ומוצלחת. דניאל בן ה-31 זכה סוף סוף להתארס.

מיד אחריו, קיימו גם שני אחיו את דבר החלום, לאחר שהישועה הוכחה אצל אחיהם הגדול, ובאורח נס – גם הם זכו להתארס ולהינשא בתוך זמן קצר בזכות התפילה בקבר רבי מאיר בעל הנס. ולמרבה הפלא – היום שבו זכה האח הצעיר להינשא היה היום בו שולם התשלום האחרון של האח הבכור לזכות המוסדות…

כשעלתה כל המשפחה יחד לציון התנא לשאת תפילת תודה – נכנסו לראש הישיבה שיחי' וסיפרו לו על דבר הישועה הניסי שזכו לו בסיעתא דשמיא.

סיפורים נוספים:

רבי מאיר בעל הנס תפילה

כידוע, בטבריה שוכן קברו של התנא רבי מאיר בעל הנס. את המקום המיוחד הזה מחזיקים ומתחזקים המוסדות המאוחדים אור תורה, בהם לומדים ולמדו לאורך השנים תלמידים רבים. הגעה לקבר מהווה תמיכה באותם תלמידים ועבורכם היא הזדמנות לשאת תפילה ולהתחבר לקדושת המקום.

תפילה על קבר רבי מאיר בעל הנס

קברו של רבי מאיר בעל הנס בטבריה, הנו מקום ידוע לעלייה לרגל המונית המלווה בציפייה לברכה וסגולה במקום הקדוש. קברו של הצדיק עמוס בדרך כלל במבקרים ולא רק בל"ג בעומר. רבים מגיעים עם תחנונים אמתיים למזל אם זה נשים עקרות או חסרי זיווג, מייחלים להשיא תפילה ולבקש מבורא עולם כי יחמול עליהם וישנה את גורלם. באווירה הקדושה שבמקום מתחברים אל קדושתו, מקום מלא אווירת קדושה והשראה המחוללת ניסים בנפשות המגיעים למקום, אשר יוצאים ממנו חדורי אמונה ותקווה. זוהי תרופה רוחנית ומזור לטרדות רבים אם זה פרנסה או זוגיות וכל מושא לב של המבקרים בו. באמונתם יחיו ומתוך אמונתם יפנו אל הצדיק הקדוש כדי שימלא חסרונם לחיים טובים.

תפילה על קבר רבי מאיר בעל הנס היא מצווה גדולה

רבי מאיר בעל הנס תרומות

קבר רבי מאיר בעל הנס

למה אנשים מגיעים לקברי צדיקים בכדי לבקש על חייהם, על הצלחתם, על בריאותם ועל פרנסתם? אם שאלתם את עצמכם את השאלה הזאת ולא מצאתם תשובה, אין שום דבר שיוכל להסביר לכם את העניין כמו ביקור אחד ויחיד באחד מאותם קברי צדיקים גדולים כמו קבר רבי מאיר בעל הנס הממוקם בסמוך לטבריה מעל חמי טבריה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *