מערכת אור תורה

מערכת אור תורה

שלושה אחים, שלוש חתונות וחלום אחד

דניאל נכנס הביתה בטריקת דלת. פניהם החתומות של הוריו קבלו אותו בשתיקה שמאחוריה כאב לב עצום. עוד שידוך שכמעט נסגר למזל טוב, וברגע האחרון ירד מהפרק ללא שום סיבה הגיונית.
גם תריסר שנות ‘נסיונו’ בשידוכים אינן מצליחות להקהות את הכאב והאחים שאחריו, הממתינים גם הם שנים לזיווגיהם הראוי משמיים – מעצימים את הכאב שבעתיים.

דניאל עוצם עיניו ומעביר בדמיונו את כל השנים הארוכות עד כה. עשרות שמות, מאות פגישות, אלפי שיחות טלפון, עשרות אלפי דמעות ו – – – אפס חתונות. נראה כאילו שערי שמיים נעולים בפני תפילותיהם.

הבוקר המתוח שבא אחרי הלילה טרוף השינה והדמעות, האיר באור קלוש את חדרו של דניאל. הוא התעורר מעט מאד זמן לאחר שנרדם לקול גרירת כסא חרישית, ומולו יושב אביו, שניכר כי גם עליו עבר לילה לא מאד רגוע…

'דניאל', פנה אליו אבא – 'חלמתי חלום מוזר. אולי זה יישמע לך על גבול המיסטי, כמו שהיה נשמע גם לי. אך מה נפסיד מלנסות?' דניאל הרים גבה בפליאה שהרי הוא מכיר את אביו כאדם שלא נוטה לייחס חשיבות יתר לסגולות ולחלומות, ואביו המשיך: 'בחלומי ראיתי את תמונת קבר רבי מאיר בעל הנס הנראה כשני אבנים גדולות המונחות אחת על השניה ואתה עומד על ידן ומתפלל שתזכה להתחתן. בהמשך החלום ראיתי אותך חתן, מתחת לחופה. קדימה בני, בוא נפנה את היום הזה וניסע להתפלל בקבר התנא האלוקי. אם החלום שווא דיבר – לפחות נזכה בתפילה זכה מלב נשבר על ציונו'.

דניאל, שהתלהבותו של אביו (הריאלי כאמור…) בתחילה הפתיעה אותו, אך בהמשך הדביקה אותו, הצטרף כמובן לאביו לנסיעה לטבריה, לציון התנא, ליד שני האבנים הגדולות בדיוק כפי שנראו בחלום. שניהם שפכו ליבם בתפילה לפני הקב"ה שיושיעם במהרה וישלח לדניאל את זיווגו הראוי לו בקרוב. לאחר מכן, הרימו תרומה להחזקת הציון ומפעלותיו.

מיד לאחר מכן, הוצע לדניאל שידוך מעולה ומשם התגלגלו הדברים במהירות עד לשבירת הצלחת בשעה טובה ומוצלחת. דניאל בן ה-31 זכה סוף סוף להתארס.

מיד אחריו, קיימו גם שני אחיו את דבר החלום, לאחר שהישועה הוכחה אצל אחיהם הגדול, ובאורח נס – גם הם זכו להתארס ולהינשא בתוך זמן קצר בזכות התפילה בקבר רבי מאיר בעל הנס. ולמרבה הפלא – היום שבו זכה האח הצעיר להינשא היה היום בו שולם התשלום האחרון של האח הבכור לזכות המוסדות…

כשעלתה כל המשפחה יחד לציון התנא לשאת תפילת תודה – נכנסו לראש הישיבה שיחי' וסיפרו לו על דבר הישועה הניסי שזכו לו בסיעתא דשמיא.

סיפורים נוספים:

Hachzaka

ישיבת רבי מאיר בעל הנס

החיפוש אחר ישיבה טובה שבאמת תגדיל ותפתח את הלב ואת הראש הוא חיפוש אינסופי ומורכב. כל מי שחי ונושם את התחום הזה יודע שלבחור את הישיבה הנכונה, עבורו ועבור ילדיו, זה לא דבר פשוט. לכן, אם גם אתם נמצאים היום בנקודה הזאת, הגיע הזמן שתכירו את ישיבת רבי מאיר בעל הנס. המוסדות של הישיבה שוכנים, כפי שאתם בוודאי יודעים, על קברו של התנא רבי במאיר בעל הנס בעיר טבריה והם אלה שאחראים בפועל על החזקת קדושת הקבר. הישיבה שייכת למוסדות "אור תורה" והיא נוסדה על ידי רבי משה קלירס למען מטרה אחת נעלה וחשובה: העמדת דורות של לומדי תורה. העמדת עובדי ה' והפצת התורה בדרך הקדושה והנכונה ביותר בעיר הקודש טבריה. מעניין לראות כיצד מאז הקמת הישיבה ועד היום, גדלו בה אלפים רבים של תלמידים מגיל נערות ועד גיל זקנה, כך שאם גם אתם מחפשים את המקום הנכון ללמוד בו להשכיל, אין ספק שאופציה כמו ישיבת רבי מאיר בעל הנס באה בחשבון.

Hachzaka

יום פטירת רבי מאיר בעל הנס

אחד מגדולי התורה שאי אפשר להתעלם מהם, היה כמובן רבי מאיר בעל הנס. חריפותו וחוכמתו היו ידועות למרחקים, ולמעשה, מספרים שאפילו האנשים שהקיפו אותו לא תמיד ירדו לסוף דעתו לגבי כל סוגיה, דבר ועניין. האהבה הגדולה שלו בחיים הייתה כמובן לתורה, אך במקביל, הוא ראה בעשיית מלאכה פעולה שמביאה לברכה מאת הבורא. הוא היה אדם עניו ונעים הליכות, כך שזה לא פלא שכאשר הגיע יום פטירת רבי מאיר בעל הנס, הוחלט כמובן לקבור אותו בצורה מכובדת ביותר. כיום הקבר שלו נמצא, כפי שגילה לנו האר"י הקדוש, נמצא בטבריה, ולאחר שקברו נהרס ברעידת אדמה, הוא כמובן נבנה מחדש. המקום מספק מקור לסגולות ואנשים מכל קצווי הארץ מגיעים להתפלל, לבקש ולהתחנן בפני הבורא באותה נקודה ביותר – הנקודה בה קבור רבי מאיר בעל הנס.

Hachzaka

רבי מאיר בעל הנס תפילה

כידוע, בטבריה שוכן קברו של התנא רבי מאיר בעל הנס. את המקום המיוחד הזה מחזיקים ומתחזקים המוסדות המאוחדים אור תורה, בהם לומדים ולמדו לאורך השנים תלמידים רבים. הגעה לקבר מהווה תמיכה באותם תלמידים ועבורכם היא הזדמנות לשאת תפילה ולהתחבר לקדושת המקום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *