תוכן עניינים

פדיון כפרות "אלו המעות ילכו לצדקה"

מנהג ישראל עתיק מאת האר"י ז"ל הקדוש לערוך לפני יום כיפור פדיון כפרות, מנהג זה הוא סגולה לשנה טובה ומוצלחת בגשמיות וברוחניות.

פדיון כפרות בכסף – מתי מקיימים את המנהג?

זמן קיום פדיון כפרות הוא בערב יום כיפור ובכל עשרת ימי תשובה.

השנה ראש השנה חל בתאריך א' תשרי תשפ"ב 07/09/2021 אורכו של החג יומים וכבר למחרת בתאריך ג' תשרי 09/09/2021 ניתן להתחיל לקיים את סדר כפרות בכסף, היום האחרון בו מומלץ לקיים את המצווה הינו ערב יום כיפור ט' תשרי 15/09/2021.

איך מקיימים את פדיון הכפרות?

קיום סדר פדיון כפרות עם כסף: האדם לוקח מטבעות כסף, מסובבם סביב ראשו תוך אמירת נוסח פדיון כפרות בכסף, ואחר כך מחלק את המעות לעניים.

כמה כסף יש לתרום עבור פדיון כפרות?

הרבה אנשים מתלבטים בשאלה זו מאחר ואין מחיר קבוע כמו בקיום המנהג בתרנגול, שאז יודעים בדיוק.
ישנם חילוקי דעות בנושא סכום פדיון כפרות: יש הנוהגים לתת ח"י שקלים בגימטריא ₪18 לכל נפש עבור פדיון כפרות. יש הנוהגים לתת את שוויו של עוף, בערך ₪30-60 לכל נפש, יש הנוהגים לתת 10 פעמים ח"י – סה"כ ₪180 לנפש.

וכמובן ניתן להוסיף כל אחד כפי נדבת לבו וכל המוסיף בצדקה יוסיפו לו מן השמים.

מה אומרים?

הנוסח המלא נמצא כאן, בתחתית העמוד להורדה בלחיצת כפתור. או ניתן לומר 3 פעמים: "זֶה חֲלִיפָתִי, זֶה תְּמוּרָתִי, זֶה כַּפָּרָתִי. זֶה הַכֶּסֶף יֵלֵךְ לִצְדָקָה, וַאֲנִי אֵלֵךְ לְחַיִּים טוֹבִים אֲרֻכִּים וּלְשָׁלוֹם"

איך לקיים פדיון כפרות בכסף דרך מוסדות אור תורה?

במקום לחפש תרנגול או לרוץ לבית הכנסת לחפש למי לתרום, אפשר לעשות הכל כאן. את טקס פדיון הכפרות תוכלו לעשות על כסף מזומן בבית, לומר את הנוסח, למלא את הטופס הדיגיטלי כאן למטה, ומיד להמיר את המטבעות לתרומה דרך כרטיס אשראי (אחרי מילוי הטופס תיפתח לכם אפשרות הסליקה), כדי שנוכל להקדיש את סכום פדיון הכפרות לפעילות המוסדות עוד לפני יום הכיפורים.

בערב יום הכיפורים, רבני מוסדות 'אור תורה' יקיימו מעמד תפילה בציון התנא רבי מאיר בעל הנס, ליד מציבת שתי האבנים ויזכירו כל שם ושם לזכותכם, לשנה טובה ומבורכת.

למה לקיים את המנהג דווקא דרך "אור תורה"?

הדרך שלנו להרבות בזכויות לקראת יום הדין היא ע"י התעוררות בתשובה ולהרבות בצדקה ומעשים טובים, כפי שאומרים בתפילת הימים הנוראים ותשובה ותפילה וצדקה מעבירים את רוע הגזירה. ע"י תרומת כפרות בכסף למוסדות "אור תורה" זוכים להחזיק תורה ע"י תמיכה באברכים הלומדים בכולל וגם להחזיק את ציון התנא הקדוש רבי מאיר בעל הנס, שבוודאי יפעל ישועות וניסים עבור הפועלים עבורו.

 

גמר חתימה טובה! שנה טובה ומבורכת עם בריאות, הצלחה, נחת, ישועות ושמחה!

מלאו פרטים כאן לקיום מנהג כפרות בהידור

תפריט נגישות

Call Now Button