רבי מאיר בעל הנס תרומות

תפילה בקבר רבי מאיר בעל הנס
פעילותם של מוסדות דת היא בהגדרה פעילות שאינה למטרת רווח וככזאת, מחייבת מעורבות של הקהילה על מנת לשמר את אותה פעילות ואף לקדם אותה. מוסדות רבי מאיר בעל הנס מתקיימים ממקורות תקציביים שונים, שהמרכזי שבהם הוא תרומות המגיעות מצד הציבור. תרומות אלה ניתנות למוסדות במסגרת ביקורים בקבר רבי מאיר, דרך אתר האינטרנט של המוסדות, במוסדות עצמם ובעוד שורה של ערוצים הפזורים בחיי הקהילה בכל רחבי ישראל. בהתנהלות הכוללת של מוסדות רבי מאיר בעל הנס תרומות הם מרכיב חשוב ומרכזי שכל אדם שרואה חשיבות בפעילות זו, צריך להיות מעורב בו.

שתפו את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

רבי מאיר בעל הנס תרומות – כיצד ניתן לתרום?

בכל הקשור לפעילות של מוסדות רבי מאיר בעל הנס תרומות יכולות להינתן בכמה וכמה דרכים. הערוץ הגדול והמרכזי הוא כמובן מתן צדקה עם תפילה בקבר רבי מאיר בעל הנס, הממוקם על הגדה המערבית של ימת הכנרת מעל חמי טבריה, ואשר אותו פוקדים מיליוני מבקרים בשנה, המרימים צדקה חשובה להמשך פעילות מוסדות רבי מאיר. מוסדות אלה כוללים גם מספר בתי כנסת ובתי מדרש בשכונת קריית שמואל בעיר טבריה, אשר גם אותם פוקדים עשרות אלפי יהודים בשנה ומרימים תרומה וצדקה במסגרת התפילות היומיות שנערכות במקום. מעבר לכך, ישנם עוד ערוצים רבים למתן תרומה, לרבות אתר האינטרנט של מוסדות רבי מאיר, קופות צדקה ועוד.

למה משמשים כספי התרומות?

בכל הקשור לפעילותם של מוסדות רבי מאיר בעל הנס תרומות הניתנות על ידי הציבור הרחב משמשות אך ורק לקידום הפעילות של אותם מוסדות ולקידום לימוד התורה בישראל. תרומות אלה מופנות לשלל מטרות, החל מתחזוקה של מבנים המשרתים את המוסדות, לרבות תחזוקה של קבר רבי מאיר בעל הנס, רכישת סידורי תפילה, הכנסת ספרי תורה, עזרה לקהילה, החזקת אברכים הלומדים בכולל ובישיבת אור תורה ולעוד שורה של מטרות הסובבות כולן סביב קידום לימוד התורה בישראל.

האם ניתן לתת תרומה קבועה?

התשובה היא בהחלט כן. מוסדות רבי מאיר בעל הנס זקוקים לתרומות הקהילה כמו אוויר לנשימה ולשם כך נעזרים אותם מוסדות בשלל כלים שמאפשרים, בין היתר, גם תרומה בהוראת קבע. אתם בוחרים את גובה התרומה החודשית, ומדי חודש תיגבה מכם התרומה באופן אוטומטי. מדובר בתרומה חשובה מאוד ובעלת ערך המחברת אותכם  עם קדושתו וכוחו של הצדיק הגדול רבי מאיר בעל הנס.

רבי מאיר בעל הנס תרומות
רבי מאיר בעל הנס תרומות

קראו עוד -

Hachzaka

ישיבת רבי מאיר בעל הנס

החיפוש אחר ישיבה טובה שבאמת תגדיל ותפתח את הלב ואת הראש הוא חיפוש אינסופי ומורכב. כל מי שחי ונושם את התחום הזה יודע שלבחור את הישיבה הנכונה, עבורו ועבור ילדיו, זה לא דבר פשוט. לכן, אם גם אתם נמצאים היום בנקודה הזאת, הגיע הזמן שתכירו את ישיבת רבי מאיר בעל הנס. המוסדות של הישיבה שוכנים, כפי שאתם בוודאי יודעים, על קברו של התנא רבי במאיר בעל הנס בעיר טבריה והם אלה שאחראים בפועל על החזקת קדושת הקבר. הישיבה שייכת למוסדות "אור תורה" והיא נוסדה על ידי רבי משה קלירס למען מטרה אחת נעלה וחשובה: העמדת דורות של לומדי תורה. העמדת עובדי ה' והפצת התורה בדרך הקדושה והנכונה ביותר בעיר הקודש טבריה. מעניין לראות כיצד מאז הקמת הישיבה ועד היום, גדלו בה אלפים רבים של תלמידים מגיל נערות ועד גיל זקנה, כך שאם גם אתם מחפשים את המקום הנכון ללמוד בו להשכיל, אין ספק שאופציה כמו ישיבת רבי מאיר בעל הנס באה בחשבון.

Hachzaka

יום פטירת רבי מאיר בעל הנס

אחד מגדולי התורה שאי אפשר להתעלם מהם, היה כמובן רבי מאיר בעל הנס. חריפותו וחוכמתו היו ידועות למרחקים, ולמעשה, מספרים שאפילו האנשים שהקיפו אותו לא תמיד ירדו לסוף דעתו לגבי כל סוגיה, דבר ועניין. האהבה הגדולה שלו בחיים הייתה כמובן לתורה, אך במקביל, הוא ראה בעשיית מלאכה פעולה שמביאה לברכה מאת הבורא. הוא היה אדם עניו ונעים הליכות, כך שזה לא פלא שכאשר הגיע יום פטירת רבי מאיר בעל הנס, הוחלט כמובן לקבור אותו בצורה מכובדת ביותר. כיום הקבר שלו נמצא, כפי שגילה לנו האר"י הקדוש, נמצא בטבריה, ולאחר שקברו נהרס ברעידת אדמה, הוא כמובן נבנה מחדש. המקום מספק מקור לסגולות ואנשים מכל קצווי הארץ מגיעים להתפלל, לבקש ולהתחנן בפני הבורא באותה נקודה ביותר – הנקודה בה קבור רבי מאיר בעל הנס.