מוסדות רבי מאיר בעל הנס

רבי מאיר בעל הנס תרומות
את רבי מאיר בעל הנס מכירים מרבית האנשים מדיווחי התקשורת על ההילולות והאירועים המתקיימים בקברו במועדים מאוד ספציפיים לאורך השנה ובמיוחד בי"ד באייר. יחד עם זאת, בפועל מדובר על מפעל תורני רחב ידיים שעוסק יום יום בקידום לימוד התורה ועבודת ה' בישראל ובכלל זה במסגרת שורה של מוסדות רבי מאיר בעל הנס.

שתפו את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מוסדות רבי מאיר בעל הנס – על קצה המזלג

רבי מאיר היה גדול התנאים בדורו, הדור השני שחי בארץ ישראל לאחר חורבן בית המקדש. רבי מאיר היה תלמידו האהוב של רבי עקיבא, עסק רבות בלימוד תורה והתפרנס מכתיבת ספרי תורה ומזוזות. לאחר מותו, נקבר רבי מאיר בקבר גדול מוסתר בתוך מערה באזור חמי טבריה על הגדה המערבית של אגם הכנרת. את הקבר פוקדים בכל שנה מיליוני אנשים, מהארץ ומהעולם. במקום קדוש זה הקימו את המפעל הגדול מוסדות רבי מאיר בעל הנס, מדובר במפעל תורני שלם הכולל בתוכו את ישיבת אור תורה, כולל גדול ומוביל לאברכים ומספר בתי כנסת ובתי מדרש בשכונת קריית שמואל בטבריה. כל אלה חוסים תחת המפעל הגדול הנקרא מוסדות רבי מאיר בעל הנס.

בפני מי פתוחים מוסדות אלה?

כמובן שחלק מן המוסדות הם מקומות תפילה הפתוחים לציבור הרחב וכל אחד יכול להיכנס אליהם באופן חופשי. בתי הכנסת ובתי המדרש של אור תורה פתוחים בכל עת לציבור הרחב. ישיבת אור תורה והכולל לאברכים הם כמובן מוסדות לימוד אליהם נרשמים אברכים ולומדי תורה המקיימים את פעילות לימוד התורה שלהם במסגרתם. יחד עם זאת, גם מוסדות אלה פתוחים לציבור הרחב, ובמיוחד בפני אברכים הלומדים בישיבות אחרות ומעוניינים ללמוד מעת לעת במסגרת מוסדות רבי מאיר בעל הנס.

ממה מתקיימים מוסדות אלה?

מוסדות רבי מאיר בעל הנס כמו כל מוסדות החינוך והדת בישראל, מתוקצבים על ידי פעילות צדקה ענפה סביב מוסדות אלה ובראשם צדקה הניתנת על ידי המבקרים בקבר רבי מאיר בעל הנס. בביקור בקבר תוכלו לשאת תפילה לכל מטרה, תפילה יומית או תפילה אישית ובמקביל להרים צדקה בכל סכום שמתאים לכם על מנת לסייע למוסדות רבי מאיר להמשיך ולקדם את לימוד התורה בישראל. צדקה זו היא מרכיב מפתח בפעילות מוסדות אלה. ואת הצדקה שלכם תוכלו להרים באתר האינטרנט של המוסדות, בקבר רבי מאיר ליד טבריה ובשלל ערוצים אחרים שמפעילים אותם מוסדות למטרה זו.

מוסדות רבי מאיר בעל הנס
מוסדות רבי מאיר בעל הנס

קראו עוד -

Hachzaka

ישיבת רבי מאיר בעל הנס

החיפוש אחר ישיבה טובה שבאמת תגדיל ותפתח את הלב ואת הראש הוא חיפוש אינסופי ומורכב. כל מי שחי ונושם את התחום הזה יודע שלבחור את הישיבה הנכונה, עבורו ועבור ילדיו, זה לא דבר פשוט. לכן, אם גם אתם נמצאים היום בנקודה הזאת, הגיע הזמן שתכירו את ישיבת רבי מאיר בעל הנס. המוסדות של הישיבה שוכנים, כפי שאתם בוודאי יודעים, על קברו של התנא רבי במאיר בעל הנס בעיר טבריה והם אלה שאחראים בפועל על החזקת קדושת הקבר. הישיבה שייכת למוסדות "אור תורה" והיא נוסדה על ידי רבי משה קלירס למען מטרה אחת נעלה וחשובה: העמדת דורות של לומדי תורה. העמדת עובדי ה' והפצת התורה בדרך הקדושה והנכונה ביותר בעיר הקודש טבריה. מעניין לראות כיצד מאז הקמת הישיבה ועד היום, גדלו בה אלפים רבים של תלמידים מגיל נערות ועד גיל זקנה, כך שאם גם אתם מחפשים את המקום הנכון ללמוד בו להשכיל, אין ספק שאופציה כמו ישיבת רבי מאיר בעל הנס באה בחשבון.

Hachzaka

יום פטירת רבי מאיר בעל הנס

אחד מגדולי התורה שאי אפשר להתעלם מהם, היה כמובן רבי מאיר בעל הנס. חריפותו וחוכמתו היו ידועות למרחקים, ולמעשה, מספרים שאפילו האנשים שהקיפו אותו לא תמיד ירדו לסוף דעתו לגבי כל סוגיה, דבר ועניין. האהבה הגדולה שלו בחיים הייתה כמובן לתורה, אך במקביל, הוא ראה בעשיית מלאכה פעולה שמביאה לברכה מאת הבורא. הוא היה אדם עניו ונעים הליכות, כך שזה לא פלא שכאשר הגיע יום פטירת רבי מאיר בעל הנס, הוחלט כמובן לקבור אותו בצורה מכובדת ביותר. כיום הקבר שלו נמצא, כפי שגילה לנו האר"י הקדוש, נמצא בטבריה, ולאחר שקברו נהרס ברעידת אדמה, הוא כמובן נבנה מחדש. המקום מספק מקור לסגולות ואנשים מכל קצווי הארץ מגיעים להתפלל, לבקש ולהתחנן בפני הבורא באותה נקודה ביותר – הנקודה בה קבור רבי מאיר בעל הנס.

ימים
שעות
דקות
שניות

בהילולת רבי מאיר בעל הנס

השליח שלך יהיה שם בשבילך!

אברך צדיק ותלמיד חכם יזכיר את שמך, יעתיר עבורך וידליק לזכותך נר בציון התנא ליד מצבת שתי האבנים!