ימים
שעות
דקות
שניות

פדיון כפרות

"אלו המעות ילכו לצדקה"

מנהג ישראל מאת האר"י ז"ל הקדוש לערוך לפני יום כיפור פדיון כפרות,
מנהג זה הוא סגולה לחיים, לשנה טובה ומוצלחת בגשמיות וברוחניות.

למה לעשות כפרות דווקא דרך 'אור תורה'?

◄ אם אתם רוצים קשר מיוחד לרבי מאיר בעל הנס ולהבטיח לעצמכם ניסים בזכותו שהיה ידוע כמחולל ניסים - מה יותר יעיל מלתרום למקום קברו? והוא בוודאי יפעל ישועות לפועלים עבורו.

◄ 'המוסדות המאוחדים אור תורה' המחזיקים את ציון התנא בטבריה שאינו מתוקצב ע"י משרד הדתות וצריך את עזרת הציבור לכל הוצאות התחזוקה ויתר הפעילות העניפה, שעליה ניתן לקרוא כאן, כך שהתרומה שלך נחשבת כתרומה ישירה וקשר הדוק לרבי מאיר בעל הנס! מלבד הוצאות החזקת מקום הציון, התרומה הינה לכולל אברכים שלומדים תורה ליד ציון התנא - כך שהתמיכה בנו היא בעצם תמיכה בתורה ובגמילות חסדים. כמו כן - התרומה מיועדת גם להחזקת בית כנסת שבציון. כך שאתם תורמים לשלושת היסודות עליהם העולם עומד - תורה, עבודה (תפילה) וגמילות חסדים. פדיון כפרות מהודר ביותר.

◄ השנה אנו מקיימים מעמד מיוחד ביותר שהינו שילוב בין פדיון נפש לפדיון כפרות עליו ניתן לקרוא בהרחבה בהמשך הדף. תיקון כזה הינו שילוב חד פעמי לפדיון נפשכם ימים ספורים בשנה.

אל תפספסו להכנס ליום הכיפורים כשנפשכם נקיה וטהורה.

תרומה מאובטחת בתקן גבוה ביותר!

רוצים שנחזור אליכם? מלאו פרטים כאן -

אלקא דמאיר ענני!

ניתן לשלוח שמות עד יום רביעי (15/09/2021) בבוקר
למעמד פדיון כפרות + פדיון נפש - עד יום שלישי (14/09/2021) בבוקר

תוכן עניינים

פדיון כפרות - מידע ומנהגים

פדיון כפרות "אלו המעות ילכו לצדקה"

מנהג ישראל עתיק מאת האר"י ז"ל הקדוש לערוך לפני יום כיפור פדיון כפרות, מנהג זה הוא סגולה לשנה טובה ומוצלחת בגשמיות וברוחניות.

פדיון כפרות בכסף - מתי מקיימים את המנהג?

זמן קיום פדיון כפרות הוא בערב יום כיפור ובכל עשרת ימי תשובה.

השנה ראש השנה חל בתאריך א' תשרי תשפ"ב 07/09/2021 אורכו של החג יומים וכבר למחרת בתאריך ג' תשרי 09/09/2021 ניתן להתחיל לקיים את סדר כפרות בכסף, היום האחרון בו מומלץ לקיים את המצווה הינו ערב יום כיפור ט' תשרי 15/09/2021.

איך מקיימים את פדיון הכפרות?

קיום סדר פדיון כפרות עם כסף: האדם לוקח מטבעות כסף, מסובבם סביב ראשו תוך אמירת נוסח פדיון כפרות בכסף, ואחר כך מחלק את המעות לעניים.

כמה כסף יש לתרום עבור פדיון כפרות?

הרבה אנשים מתלבטים בשאלה זו מאחר ואין מחיר קבוע כמו בקיום המנהג בתרנגול, שאז יודעים בדיוק.
ישנם חילוקי דעות בנושא סכום פדיון כפרות: יש הנוהגים לתת ח"י שקלים בגימטריא ₪18 לכל נפש עבור פדיון כפרות. יש הנוהגים לתת את שוויו של עוף, בערך ₪30-60 לכל נפש, יש הנוהגים לתת 10 פעמים ח"י - סה"כ ₪180 לנפש.

וכמובן ניתן להוסיף כל אחד כפי נדבת לבו וכל המוסיף בצדקה יוסיפו לו מן השמים.

מה אומרים?

הנוסח המלא נמצא כאן, בתחתית העמוד להורדה בלחיצת כפתור. או ניתן לומר 3 פעמים: "זֶה חֲלִיפָתִי, זֶה תְּמוּרָתִי, זֶה כַּפָּרָתִי. זֶה הַכֶּסֶף יֵלֵךְ לִצְדָקָה, וַאֲנִי אֵלֵךְ לְחַיִּים טוֹבִים אֲרֻכִּים וּלְשָׁלוֹם"

איך לקיים פדיון כפרות בכסף דרך מוסדות אור תורה?

במקום לחפש תרנגול או לרוץ לבית הכנסת לחפש למי לתרום, אפשר לעשות הכל כאן. את טקס פדיון הכפרות תוכלו לעשות על כסף מזומן בבית, לומר את הנוסח, למלא את הטופס הדיגיטלי כאן למטה, ומיד להמיר את המטבעות לתרומה דרך כרטיס אשראי (אחרי מילוי הטופס תיפתח לכם אפשרות הסליקה), כדי שנוכל להקדיש את סכום פדיון הכפרות לפעילות המוסדות עוד לפני יום הכיפורים.

בערב יום הכיפורים, רבני מוסדות 'אור תורה' יקיימו מעמד תפילה בציון התנא רבי מאיר בעל הנס, ליד מציבת שתי האבנים ויזכירו כל שם ושם לזכותכם, לשנה טובה ומבורכת.

למה לקיים את המנהג דווקא דרך "אור תורה"?

הדרך שלנו להרבות בזכויות לקראת יום הדין היא ע"י התעוררות בתשובה ולהרבות בצדקה ומעשים טובים, כפי שאומרים בתפילת הימים הנוראים ותשובה ותפילה וצדקה מעבירים את רוע הגזירה. ע"י תרומת כפרות בכסף למוסדות "אור תורה" זוכים להחזיק תורה ע"י תמיכה באברכים הלומדים בכולל וגם להחזיק את ציון התנא הקדוש רבי מאיר בעל הנס, שבוודאי יפעל ישועות וניסים עבור הפועלים עבורו.

 

"צעקת הד"ל תקשיב ותושיע"

השנה, באופן מיוחד ניתן לקיים שילוב של פדיון כפרות ופדיון נפש בו זמנית (פדיון נפש בקצרה: הסכום הנהוג לפדיון נפש הינו ₪160  = בגימטריה 'צלם' ו'כסף' - את הכסף הזה ממירים לצדקה, וכך פודים בכסף את צלם האלוקים שנמחק ע"י העבירות. כל זה נעשה בשילוב התפילה בציון. עוד על פדיון נפש ניתן לקרוא כאן). רבני מוסדות אור תורה יערכו מעמד קבלי נשגב של פדיון נפש ע"פ החיד"א הקדוש, ומיד לאחריו פדיון כפרות מהודר כמניין עשר פעמים ח"י, עם כוונות ייחודיות על כל שם והדלקת נר עבורכם בציון התנא ע"י מצבת שתי האבנים, ולאחר מכן - ימירו את כספי תרומתכם לתרומה ישירה עבור לומדי התורה הנזקקים לעזרתכם.
ובעז"ה תזכו לפדיון נפשכם ולשנה טובה ומתוקה!

זכויות נוספות לקראת הימים הנוראים -

גמר חתימה טובה!
שנה טובה ומבורכת עם בריאות, הצלחה, נחת, ישועות ושמחה!

כל הזכויות שמורות לאור תורה, 2021