רבי מאיר בעל הנס הוא אחד מהצדיקים הגדולים של העם היהודי, חי בדור שני לאחר החורבן בארץ ישראל והיה גדול התנאים בדורו. ישנם שמעריכים כי מרבית אמרותיו של רבי מאיר היו כה חכמות וכה עמוקות, שמרביתן שולבו בגמרא ובתלמוד. רבי מאיר הוא מזרע נירון הרומאי שהיה מצביא צבאו של קיסר רומי. מסופר על נירון שהגיע לישראל על מנת להחריבה ולאחר שנתקל בילד פעוט שאמר לו כי אלוהים יעניש את מי שיחריב את ישראל, נס נירון מהמקום וחסה בצל כנפי השכינה. מזרעו נולד גם רבי מאיר שהפך עם הימים לאחד מגדולי התנאים של העם היהודי. את זכרונו של רבי מאיר נהוג לקיים באמצעות הדלקת נר לרבי מאיר בעל הנס.

שתפו את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מי היה רבי מאיר בעל הנס?

רבי מאיר חי בארץ ישראל בדור השני שלאחר החורבן הגדול ונחשב לגדול התנאים בדורם ולתלמידו האהוב של רבי עקיבא. רבי מאיר נחשב לגדול מאוד בתורה וכבר חבריו באותה תקופה ראו בו עילוי לאור יכולתו לחשוב על הדברים בצורה עמוקה ומיוחדת מבלי שניתן היה באמת לרדת לסוף דעתו. בנוסף, עסק רבי מאיר בעל הנס בכתיבת ספרי תורה ומזוזה למחייתו, שכן האמין כי הלימוד בתורה הוא העיסוק החשוב ביותר לכל יהודי, אך על כל יהודי גם לעסוק במלאכה למחייתו. רבי מאיר הוא מזרע נירון, מצביא הצבא הרומי שנשלח להחריב את ירושלים אך מששמע את הנבואה כי אלוהים יעניש את מי שיחריב את ירושלים, ברח מצבאו ומצא מחסה תחת כנפי השכינה ומזרעו נולד רבי מאיר שהפך לגדול התנאים בדורו.

היכן נמצא קברו של רבי מאיר?

על מיקומם של קברי צדיקים בישראל למדנו לראשונה מספרו של האר"י הקדוש ובו הוא מתאר במדויק את מיקומו של קבר רבי מאיר בעל הנס. הקבר ממוקם בצפון הארץ, בצידה המערבי של הכנרת בשדרות קפלן מעל חמי טבריה, אותם תיאר האר"י הקדוש כמרחצאות של המים החמים.

מה נהוג לעשות בקברו של רבי מאיר?

כל אדם יכול להגיע לקברו של רבי מאיר בעל הנס מכל סיבה ולכל מטרה. הדבר החשוב הוא להדליק נר ולהתפלל מתוך אמונה שהחיבור עם רוחו של רבי מאיר מגביר את עוצמת התפילה ומעלה אותה גבוה יותר השמימה. באזור הקבר ניתן למצוא נשים המתפללות לזיווג או להריון, אנשים חולים ובני משפחתם המתפללים לנס רפואי או פשוט לבריאות, אנשים המתפללים לפרנסה טובה, לפתרון בעיות בחייהם ועוד. כמו כן, בקבר של רבי מאיר בעל הנס ניתן לערוך אירועים שונים בתיאום מראש עם הגבאי האחראי על המקום.   

רבי מאיר בעל הנס

קראו עוד -

רבי מאיר בעל הנס תפילה

כידוע, בטבריה שוכן קברו של התנא רבי מאיר בעל הנס. את המקום המיוחד הזה מחזיקים ומתחזקים המוסדות המאוחדים אור תורה, בהם לומדים ולמדו לאורך השנים תלמידים רבים. הגעה לקבר מהווה תמיכה באותם תלמידים ועבורכם היא הזדמנות לשאת תפילה ולהתחבר לקדושת המקום.

תפילה על קבר רבי מאיר בעל הנס

קברו של רבי מאיר בעל הנס בטבריה, הנו מקום ידוע לעלייה לרגל המונית המלווה בציפייה לברכה וסגולה במקום הקדוש. קברו של הצדיק עמוס בדרך כלל במבקרים ולא רק בל"ג בעומר. רבים מגיעים עם תחנונים אמתיים למזל אם זה נשים עקרות או חסרי זיווג, מייחלים להשיא תפילה ולבקש מבורא עולם כי יחמול עליהם וישנה את גורלם. באווירה הקדושה שבמקום מתחברים אל קדושתו, מקום מלא אווירת קדושה והשראה המחוללת ניסים בנפשות המגיעים למקום, אשר יוצאים ממנו חדורי אמונה ותקווה. זוהי תרופה רוחנית ומזור לטרדות רבים אם זה פרנסה או זוגיות וכל מושא לב של המבקרים בו. באמונתם יחיו ומתוך אמונתם יפנו אל הצדיק הקדוש כדי שימלא חסרונם לחיים טובים.

תפילה על קבר רבי מאיר בעל הנס היא מצווה גדולה