רבי מאיר בעל הנס הוא אחד מהצדיקים הגדולים של העם היהודי, חי בדור שני לאחר החורבן בארץ ישראל והיה גדול התנאים בדורו. ישנם שמעריכים כי מרבית אמרותיו של רבי מאיר היו כה חכמות וכה עמוקות, שמרביתן שולבו בגמרא ובתלמוד. רבי מאיר הוא מזרע נירון הרומאי שהיה מצביא צבאו של קיסר רומי. מסופר על נירון שהגיע לישראל על מנת להחריבה ולאחר שנתקל בילד פעוט שאמר לו כי אלוהים יעניש את מי שיחריב את ישראל, נס נירון מהמקום וחסה בצל כנפי השכינה. מזרעו נולד גם רבי מאיר שהפך עם הימים לאחד מגדולי התנאים של העם היהודי. את זכרונו של רבי מאיר נהוג לקיים באמצעות הדלקת נר לרבי מאיר בעל הנס.

שתפו את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מי היה רבי מאיר בעל הנס?

רבי מאיר חי בארץ ישראל בדור השני שלאחר החורבן הגדול ונחשב לגדול התנאים בדורם ולתלמידו האהוב של רבי עקיבא. רבי מאיר נחשב לגדול מאוד בתורה וכבר חבריו באותה תקופה ראו בו עילוי לאור יכולתו לחשוב על הדברים בצורה עמוקה ומיוחדת מבלי שניתן היה באמת לרדת לסוף דעתו. בנוסף, עסק רבי מאיר בעל הנס בכתיבת ספרי תורה ומזוזה למחייתו, שכן האמין כי הלימוד בתורה הוא העיסוק החשוב ביותר לכל יהודי, אך על כל יהודי גם לעסוק במלאכה למחייתו. רבי מאיר הוא מזרע נירון, מצביא הצבא הרומי שנשלח להחריב את ירושלים אך מששמע את הנבואה כי אלוהים יעניש את מי שיחריב את ירושלים, ברח מצבאו ומצא מחסה תחת כנפי השכינה ומזרעו נולד רבי מאיר שהפך לגדול התנאים בדורו.

היכן נמצא קברו של רבי מאיר?

על מיקומם של קברי צדיקים בישראל למדנו לראשונה מספרו של האר"י הקדוש ובו הוא מתאר במדויק את מיקומו של קבר רבי מאיר בעל הנס. הקבר ממוקם בצפון הארץ, בצידה המערבי של הכנרת בשדרות קפלן מעל חמי טבריה, אותם תיאר האר"י הקדוש כמרחצאות של המים החמים.

מה נהוג לעשות בקברו של רבי מאיר?

כל אדם יכול להגיע לקברו של רבי מאיר בעל הנס מכל סיבה ולכל מטרה. הדבר החשוב הוא להדליק נר ולהתפלל מתוך אמונה שהחיבור עם רוחו של רבי מאיר מגביר את עוצמת התפילה ומעלה אותה גבוה יותר השמימה. באזור הקבר ניתן למצוא נשים המתפללות לזיווג או להריון, אנשים חולים ובני משפחתם המתפללים לנס רפואי או פשוט לבריאות, אנשים המתפללים לפרנסה טובה, לפתרון בעיות בחייהם ועוד. כמו כן, בקבר של רבי מאיר בעל הנס ניתן לערוך אירועים שונים בתיאום מראש עם הגבאי האחראי על המקום.   

רבי מאיר בעל הנס

קראו עוד -

ישיבת רבי מאיר בעל הנס

החיפוש אחר ישיבה טובה שבאמת תגדיל ותפתח את הלב ואת הראש הוא חיפוש אינסופי ומורכב. כל מי שחי ונושם את התחום הזה יודע שלבחור את הישיבה הנכונה, עבורו ועבור ילדיו, זה לא דבר פשוט. לכן, אם גם אתם נמצאים היום בנקודה הזאת, הגיע הזמן שתכירו את ישיבת רבי מאיר בעל הנס. המוסדות של הישיבה שוכנים, כפי שאתם בוודאי יודעים, על קברו של התנא רבי במאיר בעל הנס בעיר טבריה והם אלה שאחראים בפועל על החזקת קדושת הקבר. הישיבה שייכת למוסדות "אור תורה" והיא נוסדה על ידי רבי משה קלירס למען מטרה אחת נעלה וחשובה: העמדת דורות של לומדי תורה. העמדת עובדי ה' והפצת התורה בדרך הקדושה והנכונה ביותר בעיר הקודש טבריה. מעניין לראות כיצד מאז הקמת הישיבה ועד היום, גדלו בה אלפים רבים של תלמידים מגיל נערות ועד גיל זקנה, כך שאם גם אתם מחפשים את המקום הנכון ללמוד בו להשכיל, אין ספק שאופציה כמו ישיבת רבי מאיר בעל הנס באה בחשבון.

יום פטירת רבי מאיר בעל הנס

אחד מגדולי התורה שאי אפשר להתעלם מהם, היה כמובן רבי מאיר בעל הנס. חריפותו וחוכמתו היו ידועות למרחקים, ולמעשה, מספרים שאפילו האנשים שהקיפו אותו לא תמיד ירדו לסוף דעתו לגבי כל סוגיה, דבר ועניין. האהבה הגדולה שלו בחיים הייתה כמובן לתורה, אך במקביל, הוא ראה בעשיית מלאכה פעולה שמביאה לברכה מאת הבורא. הוא היה אדם עניו ונעים הליכות, כך שזה לא פלא שכאשר הגיע יום פטירת רבי מאיר בעל הנס, הוחלט כמובן לקבור אותו בצורה מכובדת ביותר. כיום הקבר שלו נמצא, כפי שגילה לנו האר"י הקדוש, נמצא בטבריה, ולאחר שקברו נהרס ברעידת אדמה, הוא כמובן נבנה מחדש. המקום מספק מקור לסגולות ואנשים מכל קצווי הארץ מגיעים להתפלל, לבקש ולהתחנן בפני הבורא באותה נקודה ביותר – הנקודה בה קבור רבי מאיר בעל הנס.

ימים
שעות
דקות
שניות

בהילולת רבי מאיר בעל הנס

השליח שלך יהיה שם בשבילך!

אברך צדיק ותלמיד חכם יזכיר את שמך, יעתיר עבורך וידליק לזכותך נר בציון התנא ליד מצבת שתי האבנים!