קבר רבי מאיר בעל הנס

רבי מאיר בעל הנס תרומות
למה אנשים מגיעים לקברי צדיקים בכדי לבקש על חייהם, על הצלחתם, על בריאותם ועל פרנסתם? אם שאלתם את עצמכם את השאלה הזאת ולא מצאתם תשובה, אין שום דבר שיוכל להסביר לכם את העניין כמו ביקור אחד ויחיד באחד מאותם קברי צדיקים גדולים כמו קבר רבי מאיר בעל הנס הממוקם בסמוך לטבריה מעל חמי טבריה

שתפו את הפוסט:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מי מגיע לקבר רבי מאיר?

אם תבחנו את האוכלוסייה הפוקדת את קברי הצדיקים בישראל, תוכלו למצוא בתוכה כמובן את הקהילה החרדית מכל רחבי הארץ, את הקהילה הדתית לאומית, אבל יותר מכל את הקהילה המסורתית, אנשים שמנהלים אורח חיים מסורתי ואפילו חילוני אבל עם אמונה גדולה באלוהים, בניסים ובכוחה של קדושה. ופה אולי נמצאת גם התשובה לשאלה שאתם מנסים לברר עם עצמכם. הכוח המניע מאחורי כל אותם אנשים הוא האמונה שלהם בכוח האל, בכוחם של ניסים, בכוחה של קדושה ובכוחה של תפילה לחולל שינוי בחייהם.

מתי נכון לפקוד את קבר רבי מאיר בעל הנס?

ביקור בקברי צדיקים נהוג בדרך כלל במועדים מסוימים לאורך השנה ובמיוחד ל"ג בעומר. יחד עם זאת, קבר רבי מאיר בעל הנס עמוס במבקרים לאורך כל ימות השנה, חלקם תיירים המגיעים לספוג מעט רוח קודש ורובם יהודים שמגיעים להדליק נר, להשיא תפילה, לבקש בקשה או פשוט להתחבר לרוח הקודש. בכל רגע נתון בו אתם מרגישים שנכון לכם להתחבר לקדושה, להשיא תפילה באמונה גדולה ובכל רגע בו אתם חשים שאתם זקוקים לעזרה גדולה, ביקור בכל אחד מקברי הצדיקים ובכלל זה גם קבר רבי מאיר בעל הנס, יכול להיות תרופה נהדרת עבורכם.

האם אפשר לערוך במקום אירועים?

קבר רבי מאיר בעל הנס הוא אינו אולם אירועים ואינו גן אירועים ויחד עם זאת יש בהחלט אפשרות לערוך אירועים קטנים וצנועים במקום, אם כי לא ברמה של חגיגת חתונה. אירוע משפחתי קטן לכבוד בר המצווה, ברית המילה או החתונה, ציון אירוע חיים חשוב עם בני המשפחה, את אלה בהחלט תוכלו לערוך במקום בתיאום מראש עם גבאי המקום. הקבר עצמו נמצא בתוך מערה שנחשבת ללב הקדוש של המקום ועל אף שתוכלו כמובן לבקר בקבר במהלך הביקור שלכם במקום, אזור זה של הקבורה אינה נגיש לאירוע עצמו. רבי מאיר בעל הנס היה צדיק גדול בדורו, ונחשב לגדול התנאים בדורו, דור שני לאחר החורבן. אם יש לכם רצון או דחף להתחבר לקדושה ולתפילה, קבר רבי מאיר בעל הנס יכול להיות בדיוק המקום בשבילכם.

קבר רבי מאיר בעל הנס

קראו עוד -

ישיבת רבי מאיר בעל הנס

החיפוש אחר ישיבה טובה שבאמת תגדיל ותפתח את הלב ואת הראש הוא חיפוש אינסופי ומורכב. כל מי שחי ונושם את התחום הזה יודע שלבחור את הישיבה הנכונה, עבורו ועבור ילדיו, זה לא דבר פשוט. לכן, אם גם אתם נמצאים היום בנקודה הזאת, הגיע הזמן שתכירו את ישיבת רבי מאיר בעל הנס. המוסדות של הישיבה שוכנים, כפי שאתם בוודאי יודעים, על קברו של התנא רבי במאיר בעל הנס בעיר טבריה והם אלה שאחראים בפועל על החזקת קדושת הקבר. הישיבה שייכת למוסדות "אור תורה" והיא נוסדה על ידי רבי משה קלירס למען מטרה אחת נעלה וחשובה: העמדת דורות של לומדי תורה. העמדת עובדי ה' והפצת התורה בדרך הקדושה והנכונה ביותר בעיר הקודש טבריה. מעניין לראות כיצד מאז הקמת הישיבה ועד היום, גדלו בה אלפים רבים של תלמידים מגיל נערות ועד גיל זקנה, כך שאם גם אתם מחפשים את המקום הנכון ללמוד בו להשכיל, אין ספק שאופציה כמו ישיבת רבי מאיר בעל הנס באה בחשבון.

יום פטירת רבי מאיר בעל הנס

אחד מגדולי התורה שאי אפשר להתעלם מהם, היה כמובן רבי מאיר בעל הנס. חריפותו וחוכמתו היו ידועות למרחקים, ולמעשה, מספרים שאפילו האנשים שהקיפו אותו לא תמיד ירדו לסוף דעתו לגבי כל סוגיה, דבר ועניין. האהבה הגדולה שלו בחיים הייתה כמובן לתורה, אך במקביל, הוא ראה בעשיית מלאכה פעולה שמביאה לברכה מאת הבורא. הוא היה אדם עניו ונעים הליכות, כך שזה לא פלא שכאשר הגיע יום פטירת רבי מאיר בעל הנס, הוחלט כמובן לקבור אותו בצורה מכובדת ביותר. כיום הקבר שלו נמצא, כפי שגילה לנו האר"י הקדוש, נמצא בטבריה, ולאחר שקברו נהרס ברעידת אדמה, הוא כמובן נבנה מחדש. המקום מספק מקור לסגולות ואנשים מכל קצווי הארץ מגיעים להתפלל, לבקש ולהתחנן בפני הבורא באותה נקודה ביותר – הנקודה בה קבור רבי מאיר בעל הנס.